Бровары — когда зона комфорта выходит за пределы квартиры

2-22-2017

Слово «економ» стало дуже актуальним для населення нашої країни стосовно до всіх сфер життя. Злободенність його в такій області, як покупка нерухомості зросла в рази. І якщо раніше квартири в новобудовах економ-класу користувалися великою популярністю, то сьогодні для багатьох росіян ця нерухомість – єдино можливий варіант вирішення житлового питання. Чого чекати від квартир економ-класу і як підходити до їх вибору з розумом – розмовляємо з експертами. Пропоную почитати Бровары — когда зона комфорта выходит за пределы квартиры

Що таке новобудова економ-класу

Для початку визначимося, що таке новобудова економ-класу, за якими критеріями взагалі житло потрапляє в цю категорію. Зрозуміло, що для покупців першою ознакою є невисока щодо інших класів нерухомості ціна. Що ж дозволяє забудовнику її сформувати і чим у підсумку є багатоповерховий будинок економ-класу?

Місце розташування земельної ділянки. Одним з найбільш значущих факторів в ціноутворенні новобудови є її місце розташування. Зрозуміло, що за ділянку на околиці міста або області девелопер заплатить набагато менше, ніж, скажімо, в центральних або навколоцентральних районах, тому будинки економ-класу пропонуються головним чином в цих місцях.

Об’ємно-планувальні рішення і площа квартир – це, мабуть, одна з головних можливостей зробити квартиру дешевше. Менший об’єм – менше витрат. Площі квартир в економ-класі сьогодні починаються від 24 метрів, це так звані квартири-студії. Однокімнатні квартири – з 34 кв. м, рідше – з 32 кв. м (у бізнес-класі – з 45 кв. м), двійки – з 50 кв. м (у бізнес-класі – з 65 кв. м).Кухні при цьому робляться маленькими – до 8 кв. м або вбудованими. Висота стель в чистоті – до 2,7 метра.

Внутрішнє оздоблення громадських зон. Також можливість зробити квартиру дешевше в багатоповерхівці дає економія на внутрішній обробці громадських зон. Будинки економ-класу – це, як правило, вкрай проста обробка вхідних груп і сходових кліток: недорога плитка на підлозі (або взагалі голий бетон) і пофарбовані стіни – ось стандартний набір. На вікнах встановлюються подвійні склопакети, двері в квартири, під’їзд, сходові клітки – бюджетні, сантехніка при здачі квартир з ремонтом – найпростіша і пр. Найчастіше, до речі, квартири в економ-класі здаються без обробки.

Прибудинкова територія і безпека. В економ-класі ніколи не буде дизайнерських ліхтарів, мощення, малих декоративних форм, дорогих дитячих майданчиків. Буде чистий «функціонал», щоб пройти держкомісію: звичайні ліхтарні стовпи, асфальт (замість мощення), найпростіші лавки, найдешевша дитячий майданчик.

Архітектурні рішення дозволяють здешевити будівництво, але не є головним чинником ціноутворення квадратного метра в багатоповерхівці класу економ. Забудовники використовують як серійні проекти або проекти повторного застосування, так і ті, що розробляють «з нуля». На думку Євгенія Медведєва, загальним, відмітною ознакою для проектів економ-класу є максимальна простота архітектурних рішень, яка не тягне за собою додаткових витрат на зведення, наприклад, арок, колон, додаткових декоративних елементів, дорогих оздоблювальних матеріалів у фасадів, окремих боксів підземної стоянки (тільки виділені місця на загальній території). (Архітектурні рішення в цьому випадку покликані здешевити будівельно-монтажні роботи, але ніяк не підвищити їх.)

Несучі та огороджувальні конструкції будинків економ-класу сьогодні зводяться з різних матеріалів і з застосуванням різних технологій. Це і панель, і блоки, і моноліт, моноліт-цегла, цегла. Кожен, як кажуть, вибирає для себе. Панель, як правило, застосовують ті, у кого є власний ДСК, хтось зводить моноліт, так як вважає, що це вибір у числі інших плюсів забезпечує певну незалежність процесу будівництва (від затримок поставок з комбінату тощо).

«Таким чином, можна сказати, що багатоповерхівка економ-класу – це будинок, побудований без використання дорогих оздоблювальних матеріалів, спеціальних архітектурних проектів, без урахування екотехнологій. Відрізняється підвищеною кількістю квартир на майданчику/поверсі – від восьми, видаленням від центру міста (будувати економ-будинок в місці, де ціна квартири вже серйозно завищена, не має сенсу). Також квартири в будинках економ-класу менше по площі, у них є тільки один суміщений санвузол (іноді у трикімнатних квартир можуть бути варіанти), планування гірше, ніж в інших класах», – резюмує Євген Медведєв.

Як правильно вибирати квартиру в новобудові економ-класу

В більшості своєму будинку економ-класу більш віддалені від центру міста, в будівництві застосовуються типові проекти і багаторазово використовувані серії (найчастіше, це панель), а квартири здаються як з обробкою, так і без неї, залежно від маркетингової стратегії девелопера. Що стосується вхідних груп – вони також оформляються відповідно до типових проектів, однак металеві двері та домофони зараз встановлюються у всіх будинках. Ніде в документах власника клас житла не вказується.

Процедура продажу квартир економ-класу нічим не відрізняється від процедури продажу квартири в тому ж бізнес-класі. Ті ж самі документи, ті ж самі процеси, як у випадку з пайовою будівництвом, так і у випадку використання іпотечного кредитування. Законодавство у сфері купівлі-продажу нерухомості передбачає покарання за будь-які порушення.

При купівлі квартири в будинку-новобудові необхідно ознайомитися з технічною документацією і дізнатися, які загальнобудівельні, оздоблювальні та інші роботи будуть проводитися в квартирі, в місцях загального користування і з яких матеріалів, найчастіше перелік робіт і будівельних матеріалів міститься в додатках до договору пайової участі. Таким чином, вже на етапі пошуку квартири можна зрозуміти, чи виникнуть після будівлі будинку додаткові витрати (наприклад, на заміну вікон). Також буде відразу зрозуміло, задовольняють за матеріали, з яких буде побудований будинок і проведена внутрішня обробка квартири. В основному квартири в будинках-новобудовах здаються без обробки, ці витрати необхідно відразу враховувати.

 

Новосели цих будинків зіткнулися не тільки з проблемами підключення до комунікацій за тимчасовою схемою, але також з незакінченими роботами по внутрішній обробці під’їздів та облаштування прибудинкової території. Після заселення будинків фокус забудовника СУ-155 змістився на нові проекти, а пізніше вже пішли розмови про банкрутство. Роботи все-таки були завершені, але на це пішло приблизно півтора року: довелося збирати всіх мешканців будинку, їх підписи, писати в мерію, управу, префектуру, адміністрацію президента і навіть провести два мітинги.

Важливо розуміти, що при підписанні акту прийому-передачі квартири потрібно перевірити всі вироблені забудовником роботи за переліком не тільки в квартирі, але і в місцях загального користування, а також на прибудинковій території. Дуже часто забудовник здає будинок, не закінчивши роботи по внутрішній обробці місць загального користування та облаштування прибудинкової території, при цьому керуюча компанія (КК), на баланс якої передається будинок, найчастіше заснована самим забудовником, і до її роботи у мешканців виникає маса претензій: оплата комунальних послуг нараховується за підвищеними тарифами, КК не реагує на скарги мешканців, не проводиться прибирання під’їзду та прибудинкової території, часто КК не сплачують постачальникам послуг і в результаті це загрожує мешканцям відсутністю електрики або водопостачання до моменту сплати боргу.

Після закінчення будівництва покупець повинен отримати об’єкт, повністю відповідає тому, що заявляв забудовник ще на етапі інвестування, в тому числі облагороджену територію і під’їзд з якісною внутрішньою обробкою. У разі невідповідності покупець може вимагати пропорційного зменшення ціни квартири (зокрема, у разі підключення будинку за тимчасовою схемою наявності «недоробок» у під’їзді і поруч з будинком).