Фото донецк

7-2-2017

Не знаю як ви, дорогі читачі, але коли автор цих рядків читає тексти XIX століття (скажімо так «юзівських часів»), то в голові виникають картини виключно чорно-білі. У нас найкращі фото донецк. Цілком можливо, це від убогості фантазії. А може бути через те, що переважна більшість дійшли до нас ілюстрацій тих часів — чорно-білі фотографії.Кінець 1970-х — початок 1980-х, можливо, хтось може назвати добою найбільшого розквіту міста Донецька. В 1978 році в місті з’явився мільйонний житель, тим самим столиця Донбасу перейшла в зовсім інший статус міста — мільйонника. А цей статус в СРСР відкривав великі перспективи: можливість будівництва метрополітену, отримання великих ресурсів і суспільних благ. Одним словом — ворота в світле майбутнє.

Це вже потім з метро так і не вийшло нічого, блага і ресурси теж не рівномірно розподілялися між мільйонниками. Тут на перше місце виходили неформальні відносини регіональної партійної еліти з республіканськими і центральною владою. А тут ще й смутні роки перебудови, економічний та інші кризи в СРСР.

А поки що: за вікном (точніше на листівці) 1981 рік. Донецьк живе, працює і розвивається. Дивимося і згадуємо (або відкриваємо для себе нове). Відразу обмовимося, що дата, 1981 рік, це дата виходу комплекту листівок. Фотографії можуть бути зроблені дещо раніше.

На обкладинку комплекту листівок потрапило будівлю донецької міськради, що на Радянській площі. До речі, фонтан зараз в рази краще. А той, що зображений на фото, придатний швидше для поливу прилеглих газонів.

1. Природно, в перших рядах фотографій йде і головний пам’ятник міста — в. І. Ленін, що на однойменній площі.