Іпотека на новобудову

11-25-2016

Іпотека на новобудову

Хочете придбати квартиру в новому будинку? Якщо існує певна нестача в грошових знаках, тоді має сенс пробувати отримати іпотечну позику.

Пропоную вам кращу новобудову в Броворах — Лесной Квартал, тут комфортні квартири і гарні ціни.

З чого почати? Пропонуємо з перевірки акредитації забудовника в банку, який звертаєтеся для позики.  Переконалися в «легальності» будівельної компанії – далі переходимо до укладання договору з забудовником. Скрупульозно прописуємо на папері всі дані і параметри, що придивилася квартири, включаючи адреса або місцезнаходження, якщо такого поки немає.  Не забуваємо про строки викупу, умови завдатку, взаємні штрафні санкції.

Отже, оформляємо іпотеку! Як це зробити? Для договору з забудовником вам знадобляться паспорт і грошові кошти, щоб заплатити завдаток. Сума варіюється від 20 000 до 200 000 грн., при цьому внесені гроші можуть бути визначені як плата за бронювання певної житлової площі або як початковий внесок. За бронювання кошти можуть і не повернути. Уточнюйте! Так, і не забувайте, лише надійні перевірені будівельні організації мають акредитацію в банках, що працюють.

Які документи можуть вимагати в банку для оформлення іпотеки?

В кожному банку існує свій пакет документів. У ваших інтересах зібрати його як можна швидше. Але є і стандартний перелік:

1.     Заява-анкета поручителя

2.     Паспорт

3.     Довідка про доходи

4.     Засвідчують документи на житло, що купується

5.     Документи на іншу заставну нерухомість, якщо така є

Рішення про видачу іпотечного кредиту зазвичай видається через кілька днів (не більше 5-7 робочих днів). Потім ви можете або укласти договір про купівлю квартири у новобудові та підписувати кредит на 15-25 років, або отримати відмову. А щоб такого не було, необхідно входити в категорію громадян, які мають право на іпотечне кредитування:

·       Вік від 21 до 65 років,

·       Громадянство України,

·       Не менше 1 року стажу роботи (3 місяці на одному місці обов’язкові),

·       Певна сума доходів (зазвичай від 80 тисяч рублів) або потрапляння під певну пільгову програму,

·       Щомісячна сума оплати кредиту не більше 40% від суми щомісячних доходів,

·       Кредитна історія повинна бути чистою,

·       Відсутність судимості;

Знову-таки зауважимо, це офіційні вимоги кредитних організацій. В житті на щастя часто трапляються компроміси:

-доходи «малюються», а в банку можуть закривати очі на цей факт

-кредитна історія може бути зіпсована в результаті недбалого ведення рахунку позичальника з боку банку (кредит погашений, а нараховувалися пені)

-у деяких банках можуть схвалити іпотеку людині з судимістю залежно від часу погашення і тяжкості

Деякі банки поки йде будівництво, оформляючи майнові права вимоги по квартирі, запитають 2-х поручителів до отримання правовстановлюючих документів.

 

Пам’ятайте, що при отриманні іпотеки у вас можуть виникнути фінансові витрати. Так, деякі банки можуть взяти комісію або вам належить обов’язкове страхування або виникнуть витрати на нотаріуса.

Витрати:

-Видача кредиту: середній показник 1% від суми

-Страховка: середній показник 1% від суми боргу (відмовтеся від страхування – іпотечна ставка збільшиться в середньому на 2-3 відсотки)

-Нотаріальні завірення: тут багато чого залежить від розцінок конкретних нотаріальних контор, хоча засвідчення договору купівлі-продажу може коштувати близько 1% від ринкової вартості житла

Тому настійно радимо скрупульозно і заздалегідь прораховувати всі можливі витрати перед тим, як взяти на себе тягар кредиту.