Макс Поляков розповів про успіхи та плани Noosphere Engineering School

8-20-2018

Перше відділення Інжинірингової Школи Noosphere з’явилося в Дніпрі в 2014 році. Мета — створити платформу для спільної роботи студентів і викладачів Внз з досвідченими практикуючими інженерами для обміну досвідом, застосування знань на реалізуються проекти і перетворення студентів у затребуваних інженерів. Простими словами, з’єднати теорію і практику в інженерній справі. Школу створювали спільними зусиллями Асоціації Noosphere та низки українських університетів. Макс Поляків і Михайло Рябоконь виступили співзасновниками школи з боку Noosphere. Рекомендую вибрати почитати про http://scholar.google.com.ua/citations?user=_ippPMAAAAAJ&hl=en

alt

Джерело: Noosphere Engineering School (Facebook)

Заняття включають командні практичні заняття та тренінги. Ментори Школи також роблять упор на софт скіли і роботу в команді. Після завершення обраної навчальної програми, студенти отримують сертифікати школи, а студентам з найвищою успішністю мають великий шанс на працевлаштування в high-tech компаній, що підтримують Асоціацію Noosphere.

Щоб стати студентом Інжинірингової Школи, заповніть заявку на сайті школи в розділі цікавою вам лабораторії.

Лабораторії
Макс Поляків наполіг щоб лабораторії Інжинірингової Школи Noosphere стали не просто місцем проведення занять, а й локацією для наукових дискусій, майстер-класів, дослідів, експериментів та круглих столів, на яких ментор і студенти ведуть діалог на рівних. Кожна з п’яти діючих лабораторій школи об’єднує навчальні програми по заданій темі:

alt

Джерело: Noosphere Engineering School (Facebook)

Проблематика створення IT-систем
В лабораторії навчають менеджменту проектів в IT, Data Mining, креативного менеджменту, hotcode на JavaScript, поведінкового аналізу користувачів і архітектурі highload-систем. За словами Макса Полякова, ментори цього напряму — представники першої в Україні IT-компанії, якій вдалося вийти на IPO — первинне публічний продаж акцій.

Робототехніка і електроніка
Тут вивчають розробку і складання мікроконтролерних пристроїв і контролерів Arduino. Ще дві навчальні програми готуються до запуску: проектування конструкцій вузлів і проектування вузлів роботів. Макс Поляків зазначає, що робототехніка — одне з найбільш цікавих Noosphere напрямок розвитку, тому у випускників цієї програми є всі шанси на працевлаштування на ринку і реалізацію своїх проектів.

Розробка ігор
Тут навчають Level-дизайну на движку Unreal Engine 4 і розробці ігор на движку Unity3D. Планується до запуску ще три напрямки: керівництво ігровими проектами, game-дизайн та графічний дизайн в іграх.

Технології дослідження космосу
Центральне напрямок роботи Noosphere. У цій лабораторії готуються до запуску програми по розробці мікро і пикоспутников, моніторингу космічних об’єктів, зондування планети із застосуванням інформації від супутників та розробці космічних двигунів. Для посилення фокусу на космосі, Макс Поляків ініціював відкриття Space Engineering School.

Ефективне використання природних ресурсів
Технічний прогрес не повинен шкодити довкіллю — пріоритетна ідея лабораторії. Тут будуть вивчати ефективне використання природних ресурсів, нестандартні та «зелені» джерела енергії, екологічно прийнятні методи розробки природних ресурсів і спостереження за станом навколишнього середовища.

alt

Джерело: Noosphere Engineering School (Facebook)

Проекти в Дніпрі
Інжинірингова Школа Noosphere фокусується на реалізації проектів. В Дніпрі, де Макс Поляків відкрив перший філіал школи. Ряд проектів вже добрався до реалізації. Серед них:
• Sense Bridge — smart-пристрій з функцією передачі дотиків. Сьогодні виготовлено вже 21 робочих примірників;
• LaserClock — годинник з лазерними променями замість стрілок. Виготовлений робочий прототип;
• Розумна розетка — прототип remote-пристрої для регулювання потужності розеток в приміщенні;
• Марсохід — діюча модель транспорту для переміщень по поверхні Марса. Прототип створений для участі у змаганнях. Йде робота над апаратним зором пристрою;
• PowerBox — локалізована система зарядки і зберігання електронних девайсів. Команда розробників посіла перше місце на студентському хакатоне в Дніпрі, який ініціював Макс Поляків. Проект реалізований у дніпровському ДНУЗТ. Планується реалізація в ДНУ ім Олеся Гончара;
• Copter Race Timer — система для трекінгу часу польотів для дронов і коптеров. Знаходиться на стадії вдосконалення. Запланована інтеграція з eNavigator — системою для повноцінного оцінювання радиомодельных змагань;
• Датчик AQI — мобільна система визначення якості повітря на місцевості. Вже підібрано сет потрібних датчиків і запущена робота з комплектуючими;
• CanSat — робочий прототип мікросупутника для роботи на орбіті;
• Surakat — додаток для event-менеджменту;
• Step2Discovery — додаток-помічник для екскурсійного бізнесу;
• ArtOS — ПЗ для віддаленого управління вогнем артилерії. Створений окремий проект під егідою Noosphere Ventures;
• Моя Поліція — мобільне і веб-додаток для зв’язку з поліцією. Також створено окремий проект.

Проекти в інших містах України
Макс Поляків стежить за розширенням філій та ідей Noosphere Engineering School по країні. Сьогодні лабораторії Школи функціонують або готуються до відкриття ще трьох містах України.

В лабораторіях Черкас вже реалізовано два проекти:

• MUSICMED — ультразвуковий медичний інструмент для військової та цивільної хірургії;

• прилад для вимірювання відстані і координат об’єкта відносно центру кола, розроблений спеціально для змагань з повітроплавання в рамках турніру «Best Device for FAI».

В лабораторіях Києва розробляють три проекти з моніторингу якості повітря, моделюванню впливу на зміну клімату “і збереженню супутникових даних Data Cube.

Також готується до запуску після ремонту лабораторія в Рівному.Там будуть приводити в життя проекти з розробки методів моніторингу вологості грунту, «віртуальної води» і open-data проекту Підтримка Громад.

Завдяки подібним проектам, Макс Поляків сподівається закріпити позиції України на інженерному терені і дати можливість українським технічним фахівцям конкурувати на світовому ринку. Експертиза компаній членів Асоціації Noosphere в цих питаннях — одна з найавторитетніших у країні і організація не збирається на цьому зупинятися.