Створення завантажувального Live CD/DVD/USB пристрою і його застосування.

11-12-2016

stvorennya-zavantazhuvalnogo-live-cdПривіт, друзі! Сьогодні ми навчимося створювати і використовувати багатоваріантне завантаження диск системного адміністратора. Пропоную создать загрузочный диск

Це універсальний пристрій, що містить всі необхідні засоби для тестування і аварійного відновлення системи і її основних компонентів.

Це пристрій (диск CD/DVD або USB-флешка) складається з певної кількості продуктів, які об’єднані оболонкою. Завантажившись з такого пристрою, ви зможете запустити встановлену операційну систему, різні утиліти для діагностики компонентів, антивірусні програми. А також провести створення/розгортання образу системи, відновлення/копіювання даних, відновлення завантаження, очищення ОС від вірусів, прибрати банер блокуючий-вимагач і багато іншого.

Простіше кажучи, це портативний образ операційної системи на основі дистрибутива Windows з необхідним набором софта, записаний на CD/DVD-диск або USB-флешку. Як правило, такі пристрої використовуються в екстрених випадках, коли неможлива нормальна завантаження ОС. Наприклад, синій екран смерті» або банер блокуючий. Завантажившись з Live CD/DVD-диска, можна провести тестування компонентів (процесора, жорсткого диска, оперативної пам’яті) або видалити заражений вірусами файл.

Записати або підготувати такий спосіб потрібно заздалегідь. Як кажуть, готуй сани влітку, а воза — взимку. Будьте у всеозброєнні заздалегідь. До того ж Live CD/DVD стане в нагоді і в повсякденних справах. Наприклад, для роботи з розділами жорсткого диска (розділити або стиснути), зробити резервну копію системи, редагувати реєстр або провести тестування системи.

Що необхідно для створення завантажувального Live CD/DVD/USB пристрою?

В залежності від вашого вибору (диск або флешка) і розміру образу можна створити завантажувальний Live-CD диск Live-DVD диск або мультизагрузочную флешку (MultiBoot USB)У даній статті ми розберемо створення завантажувального диска Live DVD і MultiBoot USB.

Вам знадобляться:

1. Образ з необхідним набором програмного забезпечення.

2. Болванка DVD ±R. Спочатку ми зробимо завантажувальний диск Live DVD.

Що стосується способу, то нижче ви бачите два посилання на скачування. Викачуємо перший спосіб. При повільному Інтернеті або лімітному тариф можна скористатися другим чином RusLiveFull_CD (663 МБ). Він більш компактний і містить тільки найнеобхідніше. Відразу хочу сказати, я не з’явлюся автором даних збірок.

Коли образ скачав, приступаємо до його запису на болванку. Рекомендую скористатися безкоштовною програмою ImgBurn.
Офіційний сайт програми www.ImgBurn.com. Запускаємо програму і вказуємо шлях до викачаного образу RusLive. Натискаємо «Запис».

Більш детально про запису образу на диск за допомогою програми ImgBurn написано в цій статті. Якщо ви використовуєте другий спосіб (663 МБ), то можна використовувати CD-диск.

Як я вже говорив вище, в якості носія завантажувального пристрою можна використати і звичайну USB-флешку розміром не менше 1 ГБ.

Для запису образу на флешку використовуйте програму WinSetupFromUSB. Її викачуємо з офіційного сайту за адресою: www.winsetupfromusb.com. Є два варіанти програми: для звичайної 32-бітної системи і для 64-бітної. В залежності від вашої версії ОС запустіть відповідний ярлик.

У полі «USB disk» вказуємо флешку, на яку буде здійснюватися запис. Далі виставляємо необхідні налаштування і в пункті «Other Grub4dos compatible ISO» вказуємо шлях до викачаного образу.

Дочекайтеся закінчення запису, після чого з’явиться вікно з написом Job done.

Завантажувальний пристрій готовий. Тепер потрібно завантажитися з нього. Вставте диск в привід або USB-флешку в порт USB 2.0!! (порт USB 3.0 синього кольору). Далі необхідно виставити завантаження з приводу (якщо записували Live DVD) або з флеш-накопичувача.Натисніть кнопку «Перезавантажити комп’ютер».

Якщо у вас стаціонарний комп’ютер, то відразу при старті системи натискайте клавішу F8, F11 або F12. Це залежить від вашої материнської плати. Якщо не вийшло завантажитися з першого разу, повторіть цю процедуру з використанням іншої функціональної клавіші.

Якщо у вас ноутбук, то найчастіше це клавіша Esc, F8 або F12 (рідше F1 або F2). Список гарячих клавіш можна подивитися тут.

У меню, з допомогою стрілок на клавіатурі виберіть рядок з вашим пристроєм. Тиснемо Enter і чекаємо вікна завантажувача GRUB4DOS, де побачимо наступний запис: RusLiveFull_DVD from partition. Натискаємо Enter. З’явиться меню, де вибираємо перший пункт.

В наступному вікні вибираємо пункт Multimedia.

Зачекайте, поки завантажиться оболонка Windows XP. Не лякайтеся, це всього лише операційна система, завантажена з підготовленого пристрою. Ось так це виглядає.

Сьогодні ми навчилися створювати завантажувальний диск Live DVD (і MultiBoot USB). Його ще називають аварійним або диском системного адміністратора. Ми дізналися, в яких цілях воно використовується. В наступних статтях розберемо його практичне застосування. Навчимося тестувати основні компоненти комп’ютера, працювати з жорстким диском, відновлювати завантажувач, боротися з банерами, які блокують роботу системи, і багато іншого.

До речі, рекомендую вам прочитати мою нову статтю «П’ять програм для створення завантажувальної флешки», яку ви знайдете тут.

Не забувайте підписуватися на оновлення блогу. Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться з друзями, буду вдячний. До зустрічі у нових статтях.