Створити сайт самостійно з нульовим рівнем підготовки

8-27-2017

Стаття буде корисна як для т. зв. «чайників» (людей з нульовим рівнем підготовки), так і початківцям веб-дизайнерам (з базовими знаннями HTML і СЅЅ), які представляють створення сайтів / окремих веб-сторінок, але дуже смутно уявляють процес розміщення сайту в інтернеті. Матеріал може виявитися цікавим для власників сайтів (замовників веб-послуг), що бажають оцінити рівень робіт по створенню сайту або поглянути на базовий процес створення сайтів зсередини. Автор намагатиметься уникати невмотивованого використання спец. термінології та пояснювати все «на пальцях». Між тим, деякі із стійких позначень стануть в нагоді в якості наведення для самостійного пошуку. У будь-якому випадку, автор схильний організувати текст в прикладному ключі, з мінімумом незрозумілих тез.Пропоную почитати про Создание сайтов в киеве

Умовно, процес створення сайтів (початковий рівень) можна представити наступним чином:

Реєстрація адреси сайту виду «www.mybusiness.ru». Покупка домену (доменного імені сайту).
Фізичне розміщення сайту в інтернеті. Вибір і оплата майданчики для сайту (хостинг-провайдера). Прив’язка доменного імені.
Установка готових Систем Управління Сайтів (движків) з шаблонним веб-дизайном. Вибір CMS для сайту з урахуванням забезпечення завдань (інформаційний сайт, інтернет-магазин), встановлення на сервер. Автовстановлення CMS. Використання файлового менеджера (FTP-клієнта) для перекачування файлів на сервер CMS, ручна установка CMS на сайті.
Адміністрування структури та наповнення сайту. Створення розділів, зміна логотипу та інформації на сайті.
Зміна одного шаблонового дизайну на інший шаблонний дизайн
Установка нового логотипу у шаблонний веб-дизайн
Створення розділів сайту
Формування пунктів навігаційного меню сайту: прив’язка розділів до пунктів меню
Розміщення інформації в розділах сайту
Для більш просунутих [творців сайтів] веб-дизайнерів існує зовсім інший масштаб робіт, починаючи від зміни шаблонного веб-дизайну індивідуальним і закінчуючи частковим або повним тюнінгом CMS (установка готових модулів, модульне програмування під індивідуальні вимоги, загальна оптимізація сайту для швидкодії і пошукачів). У даній статті ці теми розглядатися не будуть.

 

Створити сайт самостійно при мінімальному володіння спеціальними навичками.

§1. Спосіб перший. Створити сайт безкоштовно (на безкоштовному хостингу)

Деякі починаючі веб-дизайнери вже ознайомилися з сервісом Narod.ru, Narod2.ru (від Yandex), що дозволяє створити простий сайт, використовуючи готові блоки. Інші звернули свої погляди до Ucoz.ru. Обидва ці безкоштовні конструктори сайтів надають непогані інструменти, щоб створити сайт самостійно (навіть трохи більше, ніж персональну сторінку), без володіння спеціальними навичками.

Переваги безкоштовних онлайн-конструкторів сайтів:

Дійсно безкоштовне створення сайту на безкоштовному хостингу і без придбання домену)
Досвід створення сайтів не вимагається
Створення сайту на основі готових блоків і макетів
Можливість прив’язки власного домену першого рівня до піддомену
Недоліки:

Піддомен (суфікси http://mybusiness.narod2.ru, http://mybusiness.ucoz.ru)
Регламентована реклама
Обмеження функціоналу
Безкоштовні конструктори сайтів підійдуть для безкоштовного некомерційного інформаційного сайту. Якщо вас не бентежать недоліки, то на цьому варіанті можна зупинитися і цілком задовільно існувати в інтернеті. Сайти Narod2.ru як дітища yandex’а, чудово ранжуються в цьому пошуковику. Ви навіть зможете отримувати гроші від реклами, уклавши відповідний договір.

§2. Спосіб другий. Створити сайт самостійно, умовно безкоштовно — на платному хостингу

Час створення сайту: ~1-2 години

Сайт в перекладі означає «місце», тобто сайт — це певне місце в інтернеті, яке знаходиться на певному комп’ютері (комп’ютері хостинг-компанії, постійно підключеному до Мережі інтернет). Ви можете здивуватися, дізнавшись, що на сайті використовуються ті ж папки (каталоги), як на звичайному домашньому комп’ютері, як, наприклад, папка «Мої Документи», «Мої малюнки» або будь-яка інша папка. Т. к. сайти зазвичай розміщуються на спеціально сконфігурованих комп’ютерах хостинг-компаній, для здійснення доступу до них використовується спеціальний «Протокол передачі файлів», іменований FTP (File Transfer Protocol). Здійснюючи вхід по FTP, ви можете переносити на сайт файли і папки зі свого комп’ютера, редагувати їх. Для такої передачі існують спеціальні програми, т. зв. файл-менеджери, або FTP-менеджери, що дозволяють по логіну і паролю FTP-доступу, пройти до кореневої (і будь-який інший) папці вашого сайту.

Якщо ви — веб-програміст або початківець веб-розробник (з базовими знаннями HTML / CSS), ви можете створити ряд унікальних веб-сторінок, з власним дизайном і об’єднаних посиланнями, і перенести їх на сайт.