Як просувати сайт на конструкторі. Особливості SEO-оптимізації

5-9-2021

Конструктор — інтуїтивно зрозумілий інструмент для створення сайтів. Він дозволяє без досвіду в програмуванні і дизайні зібрати проект з готових блоків. Однак вважається, що у цієї платформи є вагомий мінус: сайти, створені на конструкторі, гірше ранжуються в пошукових мережах. Також рекомендую SEO продвижение сайта за кращою ціною.

Давайте розберемо, чому склалася така думка, і розповімо, як просувати сайти, створені на конструкторах. 

Що таке хостинг

Конструктори — це онлайн-сервіси для швидкого запуску сайтів. Вони підходять тим, хто не вміє програмувати або не готовий оплачувати послуги веб-майстрів. 

Функціональності конструктора вистачає для розробки простих проектів: візитки, посадкової сторінки компанії, інтернет-магазину з невеликим асортиментом. Якщо вам потрібен сайт зі складною структурою і механікою (мережевий інтернет-магазин, стрімінговая платформа) або унікальним дизайном, конструктор навряд чи підійде. Краще використовувати CMS (Content Management System) або звернутися в веб-студію. 

Щоб почати розробку сайту на конструкторі, потрібно вибрати відповідну платформу. В інтернеті є десятки варіантів. Їх можна розділити на кілька типів:

  • для створення Лендінзі ( LPgenerator, GetResponse, ReadyMag ); 
  • для створення інтернет-магазинів ( uCoz, Еквід, InSales );
  • універсальні ( Tilda, Wix, Конструктор сайтів RU-CENTER ). 

Вартість конструктора залежить від кількості сайтів, сторінок і / або доступних опцій. Як правило, постачальники надають платні тарифи з розширеними можливостями і безкоштовні — для розробки одного проекту і обмеженнями по шаблонах або часу використання. 

Після реєстрації в сервісі ви отримуєте доступ до редактора сайту. Інтерфейси різних конструкторів відрізняються, але принцип роботи один. Ви вибираєте варіант оформлення і редагуєте його під свої потреби: міняєте фон, додаєте текст, ілюстрації, посилання, кнопки і т. П. Всі зміни відразу відображаються на сторінці.

Конструктори дозволяють в кілька кроків запустити сайт і не закладати під розробку великий бюджет. Детальніше ми розібрали це рішення для бізнесу в статті « Що вибрати: CMS або конструктор ». 

Що ускладнює просування сайту на конструкторі

Раніше, на початку 2000-х, коли конструктори тільки впроваджувалися, в їх специфіці та управлінні було багато недоліків. Сайти, створені за допомогою цього інструменту, було майже неможливо вивести в топ пошуку. 

Зараз ситуація з просуванням покращилася, але до сих пір є аспекти, які ускладнюють виведення сайту на конструкторі в топ пошукової видачі. Розповімо про них докладніше.

Обмежені технічні ресурси 

На хостингу конструкторів строго лімітовані технічні ресурси (обсяг диска, оперативної пам’яті і т. Д.). І збільшити їх, як правило, не можна. Якщо проект інтенсивно росте, що виділяються потужностей конструктора може не вистачити. Сайт буде повільно завантажуватися, а це негативно позначиться на позиції у видачі пошукової системи. 

Тоді доведеться витрачати кошти і переносити проект на окремий сервер / хостинг, де буде повна свобода в розробляється середовищі під вимоги бізнесу.

Немає доступу до файлів і коду 

Як правило, код сайту прихований від користувачів. Тому, якщо буде потрібно оптимізувати його (наприклад, виправити баг або переробити структуру), на вашому боці це зробити не вийде. Доведеться звернутися до розробників конструктора або залишити все, як є. 

Однак, якщо вам потрібно додати семантичну розмітку, сторонній скрипт, код метрики і інші фічі (попередження про Cookie, політику конфіденційності), сучасні редактори дозволяють зробити це самостійно.