Як вибрати лічильники води і який з них краще

5-25-2018

У наш час складно уявити собі життя без води, мова, звичайно ж, йде про воду в квартирі. Для нас стало буденністю той факт, що з крана тече вода. Як і скрізь, вода є ресурсом, за споживання якого необхідно платити гроші. Тому, щоб не платити за повітря за середнім показником, існують прилади обліку води, основним завданням яких є точний підрахунок спожитої води і, як наслідок економії грошових коштів, що, безсумнівно, позитивно позначається на сімейному бюджеті. У цій статті я хочу розповісти вам про те, як правильно підібрати лічильник води і на що звертати увагу при виборі. Про те як вибрати якісну сантехніку та по доступній ціні можно читать здесь

Як вже було сказано вище, водні лічильники ставляться для економії коштів. Якщо у вас не стоїть лічильник в квартирі, значить ви платите за встановленим нормативам, а саме існує норматив споживання води на людину і цей норматив перемножується на кількість людей, прописаних у квартирі, тут не важливо, чи проживають вони там фізично чи ні. Норма вже встановлюється з запасом, тому, навіть проживаючи один в квартирі – ви будете переплачувати. У такій ситуації постає питання про встановлення лічильників води, але тут виникає більше питань, ніж відповідей. Що ж, давайте розбиратися. Від себе внесу виправлення, перед тим як встановлювати лічильник, я рекомендую вам привести в прядок ваші труби водопостачання, так скажемо, щоб зробити і забути. Так само економію води швидше за все, принесе зміна крана і насадки душа на більш сучасні та економічні і звичайно ж, усунення всіх протікають і подтекающих елементів.

Які бувають лічильники води?
За типом, лічильники води поділяють на 2 категорії – побутові та промислові, по назві зрозуміло де вони застосовуються. А от далі вже в кожному типі лічильників існують кілька видів лічильників:

Енергозалежні (такі лічильники або харчуються від батареї або від мережі)
Енергонезалежні на відміну від енергозалежних лічильників не потребують додаткового електроживленні.
За принципом дії лічильники бувають:
Тахометричні;
Механічні;
Як вибрати лічильники води і який з них краще
Останні є найбільш поширеними в Росії, так як вони готові до роботи з неочищеної або погано очищеної водою, від себе зауважу, що настійно рекомендую встановлювати фільтри грубої очистки перед лічильником води. Функціонують такі лічильники завдяки наявності в них крильчатки (якщо діаметр труби не більше 40мм) або за допомогою турбіни (якщо діаметр труби більше, ніж 50мм). Грубо кажучи, вода, проходячи через лічильник, розкручує турбіну або крильчатку таким чином накручується кількість спожитої води. На жаль, точність таких лічильників не висока, проте навіть її вистачить для істотної економії коштів. Так само існують електромагнітні лічильники води, їх встановлюють зазвичай коли потрібен максимально точний підрахунок спожитої води, як правило встановлюються для загальнобудинкового обліку споживання води. Електромагнітні лічильники працюють за принципом електромагнітної індукції. Можливості таких лічильників набагато ширше, наприклад, показання з них можна автоматично пересилати в розрахунковий центр. Це зручно, якщо в будинку стоїть автоматизована система підрахунку води.

Так само існують ультразвукові лічильники – застосовуються, в тих місцях, наприклад на виробництві, де у воді присутні агресивні хімічні елементи.

Волюмометрические прилади обліку води здатні зафіксувати навіть слабкий потік води.